Waldemar Jan

Tworzy idee i przetwarza je w namacalne dowody ludzkiej aktywności, balansując pomiędzy marzeniami, a tym co realne. Jest więc niepokornym poszukiwaczem złotego środka. Prywatnie chyba jest tak samo… W Stowarzyszeniu pełni funkcję prezesa, formalnie jest też koordynatorem projektów. Zarządza, a przynajmniej tak mu się wydaje, biurem Stowarzyszenia, centrami aktywności lokalnej w Nikiszowcu i Giszowcu oraz Centrum Zimbardo.

 

Małgorzata Krakowiak

Uwielbia się przemieszczać i eksplorować nowe miejsca – te bliskie i odległe, po to, aby po jakimś czasie wracać do domu. Tyle, że jak w domu czuje się też w Czechach. Od wielu lat związana z trzecim sektorem – poza tym, że mu kibicuje, to próbuje go zawodowo wspierać i rozwijać. Trzeci sektor to dla niej także ucieczka od powtarzalności i rutyny. Pracuje w kilku obszarach: coaching, animacja, dziennikarstwo. Czasem próbuje także zdobyć pieniądze na działalność Stowarzyszenia.

 

Mirosław Kurek

Człowiek od zadań specjalnych – gdzie diabeł nie może tam Mirka pośle. Słowo animator doskonale do niego pasuje. Gdy nie pomogą słowa zawsze na podorędziu ma miecz czy topór… W stowarzyszeniu wraz z Magdą i Gosią pobudza do życia giszowieckie Osiedle Adama oraz działa jako lider klubu wolontariusza w Centrum Zimbardo na Nikiszowcu. Zawsze chętny do pomocy i z głową pełną pomysłów jak sprawić by jutro było jeszcze ciekawsze.

 
 

Basia Mizera

Barbara, (zdecydowanie woli być Basią) córka, siostra i żona górnika. Myślała, że kończąc studia socjologiczne będzie musiała przerwać “społeczne kontinuum”. Jednak przeznaczenie uparcie tkwiąc przy swoim, rzuciło ją do FILa – fabryki pomysłów i nie tylko… A w Fabryce , trochę jak w kopalni, wydobywa swoje talenty – różnej miary, wagi i koloru. Jednym z nich jest umiejętność godzenia fascynującej pracy z życiem rodzinnym. Jeśli komukolwiek podobają się zamieszczone powyżej zdjęcia, to fotografowanie można by również do nich zaliczyć. Miewa skłonności do hiperempatii i marudzenia, lecz ma już na to receptę. Mówi się, że odnalezienie szarotki alpejskiej przynosi szczęście, sukces i daje siłę. Wygląda na to, że FIL jest jej szarotką.

 

Paweł Paściak

Oto lista twierdzeń o nim – prawdziwych co najmniej tak samo, jak ich przeciwności: jest konsekwentny, a przy tym spolegliwy, systemowo antysentymentalny, woli miasto, lubi być wśród ludzi (i zapach farby drukarskiej), nie ma złudzeń, a trzeci sektor (trzecia droga, III RP, III PR, …) – to jego żywioł. W FIL-u jest od początku, a FIL od początku jest w nim.

kontakt: p.pasciak@fil.org.pl

Oliwier Kosma

Lokalny patriota, pasjonat śląskiego industrialu (maszyny nie są mu straszne), ale i też postindustrialu. Od 2 lat organizator Biegu im. Janusza Sidły w Szopienicach. W FILu pojawił się przez przypadek jako fotograf amator, a został jako… animator. Jego mocną stroną jest planowanie i logistyka. Satysfakcję i pozytywną energię daje mu organizacja imprez takich jak “Jarmark Na Nikiszu”. Plan na przyszłość: rozwój umiejętności animatora oraz wiedzy o społeczności lokalnej.

 

Grzegorz Podgórski

Miłośnik fotografii i urbexu, a w wolnych chwilach także opencachingu. Chociaż członkiem Stowarzyszenia jest od 2013 roku, to aktywnie wspiera działania FIL-u już od dłuższego czasu. Przed wszystkim przez to, że wierci, wkręca, przykręca, przybija, nosi, rozkłada, składa a czasami tez coś utnie.

 

Magdalena Podgórska

Fizjoterapeutka z wykształcenia, artystyczna dusza z zamiłowania. Pochłonięta pasją tworzenia, lubi nadawać przedmiotom nowe życie. Jest animatorem lokalnym w Giszowieckim Centrum Aktywności Lokalnej.

Ania Rogowska

Gdyby nie pracowała w FIL-u byłaby świetnym organizatorem ślubów i innych imprez. W codziennej pracy wykorzystuję te umiejętności i rozwija ,,talenty” animatora lokalnego.

kontakt: a.rogowska@fil.org.pl

 

Kuba Rogowski

Wolontariusz i członek FIL od początku istnienia Stowarzyszenia. Czasem gotuje dla grupy i robi rzeczy, których nikt inny by nie zrobił. Najbardziej chciałby podzielić się z innymi swoją pasją, jaką są nowe technologie.

 

Ania Solińska

Nawiązywanie relacji i poznawanie ludzi, rozmowy, dyskusje z innymi, wspólne realizowanie ciekawych przedsięwzięć… bardzo to lubi i to właśnie robi w FIL-u. Na co dzień animator lokalny w Nikiszowcu, w Centrum Aktywności Lokalnej i Centrum Zimbardo.

Maciej Sosnowski

O sobie woli pisać słowami innych: Józef Baran Człowieczek frasobliwy “Na końcu każdej mądrości/ u kresu każdej podróży/ choćby kosmicznej/ w której chciałem zgubić siebie/ żeby odzyskać/ upragnioną nieważkość dzieciństwa/ odnajduję znów tylko siebie:/ siedzi sobą utyrpany/ ograniczony człowieczek/ na kamieniu własnej śmierci/ pod olbrzymimi gwiazdami/ i biedzi się jakby tu rozgryźć/ własnymi zębami/ ten najtwardszy problem życia”. A o sobie w FILu: współzałożyciel, członek wspierający, szkoli, superwizuje i wnerwia… prezesa.

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych otrzymało subwencję finansową z tarczy 2.0. Podmiotem udzielającym wsparcia jest PFR.

BIURO STOWARZYSZENIA Ul. Szopienicka 58, 40-431 Katowice tel. +48 664 222 044, e-mail: fil@fil.org.pl Konto bankowe nr: 59 8437 0002 0050 0544 3815 0001 KRS 0000331302 NIP 6462861797